Vispirms atvainojos, ja kā vīrietis turpmākajās rindās veltīšu zināmu kritiku dāmai. Tas nekādi nav pieļaujams individuālā mērogā, un man ir ļoti nepatīkami to darīt politiskā mērogā.

Kaut arī man personīgi ir tuvs gan melnais humors, gan absurda žanrs kopumā, tomēr jāatzīst, ka Sarmītes Ēlertes aicinājums deklarēties Rīgā, lai Latvijas iedzīvotāji varētu nobalsot par… (jā, uzminējāt) Sarmīti Ēlerti, ir, maigi sakot, ekscentrisks. Gandrīz tikpat ekscentrisks kā savulaik Eināra Repšes lūgums saziedot vienu miljonu latu, lai tas pats Einārs Repše varētu pēc labākās sirdsapziņas strādāt Latvijas labā.

Godātā Ēlertes kundze! Jūs aicināt ļaudis no nabadzīgiem reģioniem, kuru pašvaldības tāpat knapi var savilkt galus, pēkšņi deklarēties turīgajā Rīgā? Un, tiklīdz vēlēšanas pagājušas, deklarēties atpakaļ? Lai Dievs man piedod, bet tā taču ir vistīrākā krāpšana, manipulēšana ar balsīm un demokrātijas pamatu graušana? Un vai tad Jūs nepārstāvējāt to “gaišo un godīgo spēku” koalīciju, kas nosoda jebkādas lētas polittehnoloģijas un neved balsotājus ar autobusiem tur, kur kliķei vajag?

Un, Dieva dēļ, kur Jūs esat ņēmusi, ka daugavpilieši, kas deklarēsies Rīgā, balsos par Jums, nevis Saskaņas centru?

Manuprāt, pašvaldību vēlēšanas ir balstītas uz saimniecisku programmu, uz ieguvumiem pilsētu un pašvaldību iedzīvotājiem.

Bedres asfaltā? Saprotu. Pabalsti? Saprotu. Bērnudārzi, transports, apkure, darbavietas? Saprotu. Vest cilvēkus ar autobusiem, lai piedeklarējas, nobalso par Jums, atdeklarējas un dzīvo tālāk? Nesaprotu.

Es esmu eksakto zinātņu cilvēks. Loģika man ir pirmajā vietā. Un tomēr mans ārsta, biologa un farmaceita doktora grāds nav pietiekams pamats, lai izprastu Jūsu platformu Rīgai.

Jūs, kas Eiropas direktīvu un Starptautiskā Valūtas fonda interesēm esat pakļāvuši Latvijas cilvēku dzīves… Jūs, kas Latvijas ļaužu spēju paciest pazemojumus, trīskāršu algu samazināšanu, bezdarbu un emigrāciju, esat pierakstījuši kā savus nopelnus krīzes pārvarēšanā… Jūs, kas 20 gadus esat sludinājusi multikulturālismu, liberālismu, internacionālismu un globālismu, pēkšņi aicināt: “Atdosim Rīgu latviešiem”? Kā tā? Kas pēkšņi noticis? Kādēļ Jūs aicināt atdot Rīgu latviešiem, ja tā pēdējo četru gadu laikā ar Jūsu gādību jau atdota zviedru bankām, telekomunikāciju operatoriem un TV medijiem?

Šie ir daži jautājumi, kas man radušies kā izglītotam Latvijas pilsonim, tēvam, vectēvam un, galu galā, – Rīgas mēra kandidātam no Latvijas Zaļās partijas!

P.S. Argumentācija caur mediju paziņojumiem man nešķiet labākais formāts, tādēļ labprāt tiktos ar Jums tiešraidē, diskusijā, viedokļu apmaiņā.

 

Patiesā cieņā –

Dr. Guntis Belēvičs
Tēvs
Vectēvs
Latvijas pilsonis