Reemigrācija

Tīra vide un ekoloģiska pārtika – bērni atpakaļ mājās

Mūsu aizbraukušie bērni labi saprot, ka nav nekā svarīgākā par veselību, zaļu dzīvesveidu, tīru pārtiku un svaigu gaisu. To vēlas viņi paši, un viņi darīs visu, lai to sniegtu saviem bērniem. Bet šīs lietas viņi var dabūt vienīgi Latvijā.

Cilvēka dzīve ir pilnīga tikai kopā ar bērniem. Kas tā par dzīvi, ja savus bērnus redzi reizi gadā, bet ar mazbērniem vari sarunāties vien skaipā. Tomēr tieši tāds daudziem no mums ir jaunās dzīves modelis – bērni aizdevušies mācībās vai peļņā, bet atpakaļ īsti vairs neplāno braukt. Viņus gan nevar vainot – kas tad aizbraukušos šeit sagaida? Stipri zemākas algas, birokrātiskas valsts iestādes un mūžīgā neziņa par katru nākamo dienu… diez vai kāds vecāks saviem bērniem novēlētu ko tādu. Bet ja bērni ir prom, tad prom ir arī mūsu sapņi, nākotnes iespējas un vispār motivācija uzsākt ko lielu vai nozīmīgu. Kam celt māju Aizputē, ja bērni ir Skotijā? Kam nodot ģimenes biznesu, ja bērna ģimene jau sen kā citā kontinentā? Galu galā – ko aicināt svētku pusdienās un kam stāstīt atmiņu stāstus vēlos vakaros, ja mazbērniem latviešu valodā kļuvis pagrūti ielauzīties.

Tā nav pareiza dzīves kārtība. Bērni ir jāsauc mājās. Ģimenēm jāturas kopā un mazajiem latviešiem jāaug savā zemē. Kas tad cits to zemi cels un valsti turpinās? Bet kā viņus pārvest atpakaļ? Mums jāskatās reāli – nebūs nekad šeit to finansu apjomu, kas Lielbritānijā, ne sociālo garantiju, kādas vilina Skandināvijā. Mēs nebūsim lielrūpnieku zeme un ražošana šeit ilgi būs diezgan fragmentāra. Jā, daudz kas varēja būt citādāk, bet viss ir tieši tā, kā šobrīd ir. Ar mānīgām ilūzijām taču bērnus neapmānīsi – tam viņi ir pārāk gudri.

Es saku: Mēs atvedīsim savus bērnus atpakaļ ar tīru pārtiku un zaļu dabu! Citur pasaulē viņi vienmēr nopelnīs vairāk naudas. Vēl ilgi citur viņiem būs labākas augstskolas un lielāki sociālie pabalsti. Citur vienmēr viss būs plašāks un krāsaināks. Mūsu bērni ir labi izglītoti, modernajā Rietumu sabiedrībā iedzīvojušies, viņi prot novērtēt dzīvē svarīgākās lietas. Viņi labi saprot, ka nav nekā svarīgākā par bērnu un pašu veselību, zaļu dzīvesveidu, tīru pārtiku un svaigu gaisu. To vēlas viņi paši, un viņi darīs visu, lai to sniegtu saviem bērniem. Bet šīs lietas viņi var dabūt vienīgi Latvijā.

Tāds ir mans plāns, kā pārvest bērnus atpakaļ mājās! Mums tikai jāspēj saskatīt to vienīgo, kas viņus šeit patiešām spēj pievilkt – Latvijas tīrā daba un tīrā pārtika. Tas tad arī ir jānosargā un jāattīsta. Tad mūsu bērni atgriezīsies paši. Bez lielas saukšanas.