Pelnīt Latvijā

Sākt pelnīt ar vienīgo īsto Latvijas resursu – tīru pārtiku

Tīra daba ir vienīgais resurss, kurš mums pieejams jau šobrīd un kuru mēs mākam apstrādāt. Laimīgā kārtā, tīra pārtika pasaulē šobrīd kļuvusi par ekskluzīvu luksusa preci. Tā ir Latvijas lielā veiksme un izdevība.

Šveicei ir pulksteņi, Norvēģijai nafta, Anglija pelna ar finansu pakalpojumiem, bet kas ir Latvijai? Kas mums ir tāds, par ko citi būtu gatavi maksāt lielas un pat ļoti lielas naudas? Kamēr citi gadiem ilgi pa tukšo meklējuši mūžam nenotikušo Nokiju, tikmēr es saku: tā visu laiku augusi tepat mums līdzās. Burkānu dobē un tomātu stādā. Tuvākajā ekoloģiskā piena fermā, ģimenes maizes ceptuvē un savvaļas lopu ganībās – tur ir mūsu Skaips, mūsu Nokija, tur mūsu zelts un apslēptās naftas rezerves.

Protams, varētu šķist dīvaini – salīdzināt tomātu ar Šveices pulksteni. Bet pasaules bagātajiem un gudrajiem prātiem jau sen tas nešķiet nekas savāds. Galu galā, pulkstenis ir laba lieta, par to vērts maksāt lielu naudu, bet par savu un bērnu veselību taču ikviens atdos tūkstoškārt vairāk!

Iedvesmai var apskatīties uz Rokfelleru ģimeni. Šī miljardieru dinastija iegādājusies gandrīz vai veselu salu Jaunzēlandē un audzē tur bioloģiski tīru pārtiku. Nekādu ĢMO, nekādu pesticīdu, minerālmēslu vai citu dranķu. Vai spējat iztēloties, cik izmaksā viens tāds Jaunzēlandes kolonijā izaudzēts tomāts, līdz tas pa gaisa ceļu nonāk uz Rokfelleru un citu pasaules bagātāko ģimeņu galdiem Ņujorkā, Londonā un citur? Nebūs stipri lētāk par vidēju Šveices pulksteni. Bet mēs tādus tomātus šeit varam audzēt atspērušies! Latvija var kļūt par iekārojamu salu pasaules bagātākajiem ļaudīm – šeit mūsu tīrajā dabā, bez jebkādiem ĢMO, mūsu zemnieki audzētu ekoloģisku pārtiku ar lielu pievienoto vērtību Rietumvalstu elites galdam. Mūsdienu industrializētajā pasaulē tā ir pilnībā ekskluzīva, tātad – ārkārtīgi dārga prece.

Mans plāns ir Latvijas ekonomikas defektu – izmirušo rūpniecību, pārvērst ekonomiskajā efektā. Tīrā dabā audzēta tīra pārtika – tas varētu būt Latvijas īpašais piedāvājums pasaules tirgum. Pasaule tam ticēs, jo šī pārtika nāks no zaļākās valsts! Tas būtu pamats mūsu ekonomikas drošai augšupejai. Par skaipiem, dažādām inovācijām un citām mākoņu tehnoloģijām ir jāsapņo un vēl jāstrādā. Tīra daba ir tas, kas mums patiešām jau ir. To mēs mākam un spējam apstrādāt. Laimīgā kārtā, pasaulē šobrīd tā kļuvusi par lielāku luksusa preci nekā jebkādi ražošanas brīnumi. Tā ir Latvijas lielā veiksme un izdevība. Pēdējais laiks to izmantot.