Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) konkurentus Rīgā vaino administratīvo resursu izmantošanā, ierobežojot tās reklāmas tekstu uz tramvaja un autobusiem Rīgā. SIA “Rīgas satiksme” no savas puses skaidro, ka nav vērsusies pret pašu reklāmu, bet tikai maldinošu tekstu.

ZZS Rīgas saraksta līderis Guntis Belēvičs pauž pārsteigumu par saņemto informāciju, ka “Rīgas satiksmes” vadītājs Leons Bemhens, neatsaucoties uz nevienu normatīvā akta pārkāpumu, ir uzdevis SIA “Pilsētas līnijas” noņemt no tramvaja un autobusiem Rīgā ZZS reklāmas tekstus “Šeit Tu vari satikt Zaļo un Zemnieku savienības deputātu kandidātus” un “Iekāp, Tu sastapsi domubiedrus”, informēja politiskā spēka preses sekretāre Dace Kārkliņa.

“Rīgas satiksmes” pārstāvis Viktors Zaķis skaidroja, ka “Pilsētas līnijām” ir uzdots risināt jautājumu, lai uz tramvaja nebūtu publicēts maldinošs teksts par to, ka sabiedriskajā transportā var sastapt deputāta amata kandidātus. Nepatiesas informācijas izvietošana ir pretrunā ar vairākiem normatīvajiem aktiem, tajā skaitā sabiedriskā transporta izmantošanas noteikumiem.

Belēvičs norāda, ka šāds Bemhena solis varētu būt pamatots vienīgi tad, ja ZZS deputātu kandidātiem būtu aizliegts pārvietoties Rīgas sabiedriskajā transportā, kas būtu absurdi un neiedomājami demokrātiskā un tiesiskā valstī. “Kas zina, varbūt SIA “Rīgas satiksme” vadība ar vienu kāju ir jau atgriezusies totalitārā režīma laikos?” par politiskā spēka uzdoto retorisko jautājumu informēja Kārkliņa.

“Es nespēju noticēt, ka mūsu konkurenti Rīgā ir tik lielā mērā nobijušies no mums, ka nolaižas līdz primitīvai un godavīru necienīgai administratīvo resursu izmantošanai, cenšoties panākt ZZS reklāmas aizliegumu. Es aicinu visus mūsu konkurentus uz godīgu priekšvēlēšanu cīņu. Spēkosimies ar idejām, ar programmām un darbiem, nevis, politiskās skaudības apmigloti, uz diviem mēnešiem kļūstot par apsmieklu visiem rīdziniekiem,” pauž Belēvičs.

Atsaucoties “Pilsētas līniju” piedāvājumam ZZS priekšvēlēšanu kampaņas laikā ir izvietojusi reklāmu uz viena tramvaja un diviem satiksmes autobusiem Rīgā. ZZS reklāmu dizains un teksti bija iepriekš saskaņoti visās nepieciešamajās instancēs, arī uzņēmumā “Rīgas satiksme”, piebilst Kārkliņa.