Turpinot aizsākto ekspresinterviju ciklu “Citāds Rīgas Domes mēra amata kandidāts”, uzrunājām Latvijas Zaļās partijas Rīgas Domes mēra amata kandidātu Gunti Belēviču.

Kas ir tās lietas, kuras Jūs apņematies dzīves laikā izdarīt?

Tā kā māju esmu sev uzbūvējis un bērnus izskolojis, es apņemos atlikušajā dzīves posmā panākt sekojošu lietu: es gribu, lai “Made in Latvia” uz pārtikas produktiem kļūst par kvalitātes brendu visā pasaulē. Lai produkti, kas šādi marķēti, nozīmētu visaugstāko iespējamo kvalitāti, jo tie nāk no viszaļākās valsts pasaulē.

Kuru no saviem bērnības sapņiem Jums ir izdevies piepildīt?

Esmu piepildījis gan savus bērnības, gan jaunības sapņus. Bet es turpinu sapņot, un man vēl ir daudz tādu sapņu, kas piepildāmi.

No kā Jūs visvairāk baidāties?

Nomirt ātrāk par savu mammu.

Kurš, Jūsuprāt, ir Latvijas mūsdienu varonis?

Māmiņa, kurai ir trīs, četri vai vairāk bērni un neatkarīgi no tā, vai šie bērni ir viņas pašas pasaulē laistie vai ģimenē pieņemtie.

Kurš, Jūsuprāt, ir Latvijas uzņēmums –veiksmes stāsts? Kāpēc?

Tā kā farmācijas jomu pārzinu vislabāk, piemērs būs no šīs jomas. Tas ir “Grindeks”. No maza, valstij piederoša uzņēmuma Valdis Jēkabsons izveidoja vienu no Latvijas ekonomikas flagmaņiem. Tas izdevās tāpēc, ka Jēkabsona kungam nebija vēlme šo uzņēmumu izputināt, lai vēlāk pa lētu naudu varētu to privatizēt. Viņa mērķis bija izveidot lielu, veiksmīgu un Latvijā strādājošu uzņēmumu.

Kurš Latvijas medijs atbilst medija vārda labākajam paraugam?

Latvijas Radio. Tas ir medijs no kura žurnālistiem nekad neesmu sajutis, ka viņi varētu būt angažējami.

Kurš no Rīgas Domes mēra kandidātiem, izņemot Jūs, būtu labākais kandidāts šim amatam?

Tā kā Ušakova kungā esmu vīlies, nākamais labākais varētu būt Armands Krauze.

Avots: 7guru.lv, 30.05.2013