Atbild Rīgas mēra amata kandidāti: 5 lietas, kas padarītu Rīgu labāku

Gaidot pašvaldību vēlēšanas, portāls Diena.lv piedāvā jaunu rubriku – Atbild Rīgas mēra amata kandidāti. Katru nedēļu lasītājiem būs iespēja uzzināt visu Rīgas mēru amata kandidātu atbildes uz vairākiem būtiskiem jautājumiem.

5 lietas, kas padarītu Rīgu labāku

Atbild Inga Antāne (Reformu partija): “Rīdzinieku iesaiste lēmumu pieņemšanā. Atvērta un efektīva pilsētas pārvalde, iedzīvotāju iespējas ietekmēt lēmumu pieņemšanu, iesaistot rīdziniekus lēmumu izstrādē par prioritāri sakārtojamiem ceļiem, labiekārtojamām teritorijām, transporta tīkla attīstību un citiem pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem. Aktīva līdzdalības prakse tiek veiksmīgi īstenota daudzās Eiropas pilsētās. Nav pamata Rīgā turpināt domes slēgto un nepārskatāmo lēmumu pieņemšanas tradīciju.

Pārdomāta ekonomikas attīstības un investīciju piesaistes stratēģija. Atbalsts uzņēmējiem. Darbs pie industriālo parku izveides. Pašvaldībai jānodrošina investoriem un uzņēmējiem nepieciešamā infrastruktūra. Uzņēmējdarbība rada jaunas darba vietas un nodrošina iedzīvotāju ienākumus un labklājību.

Atbalsts ģimenēm ar bērniem un izglītība.
Ir jānodrošina maksimāli kvalitatīva izglītība visās pilsētas skolās – gan centrā, gan mikrorajonos. Lai to panāktu ir jāveicina pedagogu mūžizglītība, jāmotivē skolotājus. Izglītības pārvaldei ir intensīvi jāveic metodiskais darbs. Nedrīkst pastāvēt krasas kvalitātes atšķirības starp centra “elitārajām” skolām un mikrorajonu skolām.

Ceļu remonti un sabiedriskā transporta attīstība.
Ceļu kvalitāte ir viena no lielākajām Rīgas problēmām un tā jāievieto prioritāri risināmo jautājumu sarakstā. Nepieciešamas investīcijas un kvalitātes kontrole, kas pašlaik netiek nodrošināta. Sabiedriskajam transportam jābūt integrētam un ērtam, tam jāsavieno arī attālākie pilsētas mikrorajoni, lai ērti varētu nokļūt no viena pilsētas gala otrajā.

Sociālās palīdzības sniegšana trūcīgajiem pilsētas iedzīvotājiem. Pilsētai jāsniedz materiālā palīdzība trūkumā nonākušiem rīdziniekiem. Vienlaikus ir jārada arī atbalsta mehānisms, motivējot iedzīvotājus atgriezties darba tirgū un spēt pašiem uzturēt ģimenes.”

Atbild Armands Krauze (Latvijas zemnieku savienība): “Sakopti iekšpagalmi, ielas, ceļi un parki.

Pašvaldībai jānodrošina reāls atbalsts iedzīvotājiem komunālo jautājumu risināšanā.

Jānodrošina Eiropas līmeņa sociālā aprūpe vecāka gada gājuma iedzīvotājiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Visos Rīgas mikrorajonos vienādi pieejamas brīvā laika pavadīšanas iespējas (sporta skolas, halles, stadioni, mini sporta laukumi).

Moderns, ērts un efektīvs bezmaksas sabiedriskais transports Rīgā deklarētiem iedzīvotājiem, vienlaikus ieviešot park&drive sistēmu, būvējot bezmaksas autostāvvietas Pierīgā.”

Atbild Baiba Broka (Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK): “Sakārtota infrastruktūra – lielāks finansējums ietvēm un ceļiem un efektīvs sabiedriskais transports.

Sakārtotas atpūtas vietas ģimenēm, peldvietas, rotaļu laukumi, celiņi velosipēdistiem – katrā Rīgas apkaimē.

Modernās mākslas muzejs, jauna koncertzāle, jauns stadions.

Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – nodrošināta piekļuve visām ikdienā svarīgajām kultūras un sadzīves vietām, ne tikai pašvaldības iestādēm.

Sakoptu un labiekārtotu zaļo teritoriju platību palielināšana

Klientam draudzīga, nekorumpēta, caurspīdīga pilsētas pārvalde  un uzņēmējdarbības vides uzlabošana. Uzņēmējdarbības jomā ir nepieciešams sistēmisks atbalsts ražošanas attīstībai ar augstu pievienoto vērtību – atbalsts zinātnei un inovācijām ( granti, investīcijas), tehnoloģiskiem parkiem (šobrīd Rīgas plānošanas dokumentos paredzētas 7 industriālās zonas), biznesa inkubatoriem (RD īpašumā esošo ēku iekārtošana uzņēmējdarbības atbalsta funkciju nodrošināšanai, juridiskie un finansu pakalpojumi jaunajiem uzņēmējiem uz atvieglotiem nosacījumiem).

Tūrisma attīstība nodrošinot pārdomātu un efektīvu mārketinga kampaņu mērķa tirgos, kā arī veicinot pakalpojumu sniedzēju savstarpēju koordināciju  Priekšlikumi tūrisma jomā ietvertu pasaules līmeņa viesnīcu operatoru piesaisti, ciešāku darbu ar citām pašvaldībām Latvijā kopēja tūrisma produkta izveidē, tūrisma piesaistes objektu izveide ārpus Rīgas centra.

Rīgas kā loģistikas centra attīstība (Rīgas osta, Rail Baltica, lidosta Rīga un to savienojošās infrastruktūras izveide un pilnveidošana). Atbilstošās infrastruktūras izveidošana sadarbībā ar valdību atbilstoši NAP ietvertajām iniciatīvām.

Ilgtspējīgs budžets (aizņemties var investīcijām definēta aizņēmuma līmeņa ietvaros, tomēr ne patēriņam) un budžeta ieņēmumu bāzes stiprināšana.

Ilgtermiņā – stimulu radīšana uzņēmējdarbības izveidei Rīgas pilsētā. Plānojam iesniegt priekšlikumus Saeimā par uzņēmumu ienākumu nodokļa daļēju pārdali par labu pašvaldībām, kas motivētu pašvaldības veicināt uzņēmējdarbību savā teritorijā, piesaistot gan vietējās, gan ārvalstu investīcijas.”

Atbild Guntis Belēvičs (Latvijas Zaļā partija): “Rīga būtu pieejama – māmiņām ar bērnu ratiņiem, veciem cilvēkiem un invalīdiem. Rīgā būtu tīrs gaiss. Rīgā būtu viegli uzsākt un attīstīt uzņēmējdarbību. Rīga ziemā bez sāls (nesabojāti rīdzinieku apavi, automašīnas, infrastruktūra, ķepas mājdzīvniekiem). Rīga apmaksā kompensējamo medikamentu līdzmaksājuma daļu.”

Atbild Nils Ušakovs (Saskaņas centrs): “Stabila un attīstīta sociāla sistēma; izremontētas skolas un bērnudārzi; sakārtoti parki, pludmales un pagalmi;  ielas bez bedrēm un ar daudziem velosipēdistiem;  uzņēmējdarbības attīstība.”

Atbild Sarmīte Ēlerte (Vienotība): “Motivēti skolotāji, konkurētspējīga vispārējā izglītība, labas skolas. Laba skola būs arī viens no būtiskākajiem iemesliem, kas vedinās latviešus atgriezties dzimtenē.

Aktīva investīciju piesaistes politika – vairāk labi atalgotas darbavietas. Ražošanas attīstība. Izglītība visa mūža garumā, tai jākļūst par Rīgas un rīdzinieku aizrautība un pārliecība.

Rīga bez korupcijas un leģendārajiem 20% „otkata”.

Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta ne tikai 2014.gadā, bet visos turpmākajos gados. Akustiskās koncertzāles izveide Kongresu namā, sadarbībā ar valsti – Laikmetīgās mākslas muzejs.

Labiekārtotas ūdensmalas, Rīgas mežu teritorijas, parki – pieejami 15 minūšu attālumā no jebkura iedzīvotāja dzīves vietas.”

Avots: diena.lv