Pārpublicēts no www.delfi.lv

LETA | 04. augusts 2011 19:26

Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktore Inguna Adoviča pēc disciplinārlietas beigām saņēmusi disciplinārsodu, kas paredz atalgojuma samazināšanu, ceturtdien žurnālistiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu sacīja Veselības ministrs Juris Bārzdiņš (Liepājas partija/ZZS).

Pēc disciplinārlietas izmeklēšanas pabeigšanas Adoviča turpinās savu darbu, un ministrs ar viņu jau ir pārrunājis, kas ir uzlabojams ZVA darbībā, lai Latvijas iedzīvotājiem ārstēšanās ar medikamentiem būtu, cik vien iespējams ekonomiski pieejama.

Kā ziņots, jūnijā Veselības ministrijas audita un kvalitātes nodaļa veica dienesta pārbaudi ZVA pēc Latvijas Aptiekāru asociācijas norādēm par iespējamu interešu konfliktu Adovičas un viņas vietnieces Daces Ķikutes darbībā, kā arī pēc SIA “Saules aptieka” sūdzības par to, ka aģentūra, būdama valsts pārvaldes iestāde, neefektīvi pilda savus uzdevumus.

Disciplinārlieta ierosināta saistībā ar to, ka ZVA bez maksas nodevusi savas telpas SIA “Medicīnas informācijas centrs” lekciju rīkošanai un ienākumu gūšanai, tāpat ZVA rīkojusies prettiesiski, pieprasot aptiekām iesniegt pacientam izrakstīto zāļu recepšu kopijas gadījumos, kad aptiekas lūdz ZVA izsniegt atļauju pārdot Latvijā nereģistrētas, bet Eiropas Savienībā reģistrētas zāles.


Dienas bizness, 5.08.2011.

Dienas bizness, 5.08.2011.


Pārpublicēts no www.farmacija-mic.lv

Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktore Inguna Adoviča saņēmusi disciplinārsodu, kas paredz atalgojuma samazināšanu. I. Adoviča turpinās savu darbu, un veselības ministrs Juris Bārzdiņš ar viņu jau ir pārrunājis ZVA veicamos uzlabojumus.

Veselības ministrijas audita un kvalitātes nodaļa jūnijā veica dienesta pārbaudi ZVA pēc Gunta Belēviča vadītās Aptiekāru asociācijas norādēm par iespējamu interešu konfliktu I. Adovičas un viņas vietnieces Daces Ķikutes darbībā, kā arī pēc SIA “Saules aptieka” sūdzības par to, ka aģentūra neefektīvi pilda savus pienākumus.

Disciplinārlieta ierosināta par to, ka ZVA bez maksas nodevusi savas telpas SIA “Medikamentu informācijas centrs” semināru rīkošanai. VM arī uzskata, ka ZVA rīkojusies prettiesiski, pieprasot aptiekām zāļu recepšu kopijas gadījumos, kad aptiekas lūdz ZVA izsniegt atļauju pārdot Latvijā nereģistrētas, bet Eiropas Savienībā reģistrētas zāles.

Medikamentu informācijas centra redakcija sazinājās ar ZVA direktori un lūdza viņu komentēt šo lēmumu. I.Adoviča pauda, ka lēmumu nevar komentēt, jo šobrīd atrodas atvaļinājumā un nav ar to iepazinusies.

Sagatavoja Elīna Badune